MUR w CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH – 9 LUTEGO 2019

22 lutego 2019

Zajęcia dla najstarszej grupy studentów MUR zorganizowało Centrum Języków Obcych. Pod opieką mgr Renaty Nowak i mgr Aliny Paliwody-Wielgos uczestnicy zajęć mieli okazję poznać kulturę starożytnego Rzymu, litery alfabetu greki i kilka zwrotów w tym języku. Entuzjaści języka angielskiego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta ze Stanów Zjednoczonych, Bhumi Dalia poświęconych amerykańskim stereotypom i mitom. Dr Nataliia Zukovych zaprezentowała skarby Rosji, a mgr Zofia Orlof zachęciła przyszłych studentów do nauki języka niemieckiego. Mgr Anita Krok przybliżyła studentom MUR historię królów brytyjskich.

Młodzi studenci wybrali zajęcia zarówno z języków obcych nowożytnych (język rosyjski, angielski, niemiecki) jak i języków klasycznych (łacina i greka antyczna):

Siedem cudów Rosji – dr Natalia Zhukovych

Die Jahreszeiten – mgr Zofia Olrof

Wielcy królowie i królowe Anglii – mgr Anita Krok

Amerykańskie mity i stereotypy – mgr Bhumi Dalia

Czy warto się uczyć języka łacińskiego? Wpływ łaciny na języki nowożytne (j. angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, polski) – mgr Renata Nowak

Zajęcia z greki: Alfa, beta, gamma, delta … i co dalej? Greka wokół nas – mgr Alina Paliwoda-Wielgos

Zajęcia były przeprowadzone w ciekawy i różnorodny sposób, łącząc naukę z zabawą. Młodzi studenci mieli możliwość poszerzyć własne umiejętności oraz poznać wybrane zagadnienia związane z nauką języków obcych.

Zabezpieczenie zajęć na MUR w postaci pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili studenci kierunku ratownictwo medyczne i kierunku lekarskiego:
Ewelina Chmura
Anna Opalińska

Nad przebiegiem całości czuwali:
dr Sławomir Schultis – koordynator MUR z CJO
dr Anna Steliga – pełnomocnik rektora ds. MUR