MUR na WYDZIALE PEDAGOGICZNYM – 9 LUTEGO 2019

22 lutego 2019

W dniu 9 lutego 2019 roku zajęcia Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego dla najmłodszych grup MUR-owiczów odbyły się na Wydziale Pedagogicznym.

Zajęcia pt. „Recyklingowy smok” skierowane były dla najmłodszej grupy uczniów z klas I-III szkoły podstawowej i składały się z trzech części. Pierwsza z nich realizowana była wspólnie i stanowiła podstawę teoretyczną, dotyczącą pisowni i eksplikacji pojęć „SMOK” i „SMOG”. Uczniowie uczestniczyli w ramach tej części w pogadance i wspólnie omawiali zagadnienia dotyczące ww. pojęć. Ta część zajęć poprowadzona była przez: Panią dr hab. prof. UR Martę Uberman i Panią dr Teresę Piątek. Ponadto w ramach tej części uczniowie uczyli się słów piosenki pt. „Recyklingowy smok”, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję przez Pana dra Janusza Boczara i Pana dra Wojciecha Motykę. Dodatkowo w tej części odbyła się nauka choreografii tanecznej przygotowanej przez Panią Monikę Boczar.

W drugiej część zajęć uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, w ramach których każda tworzyła inną część smoka z przygotowanych materiałów recyklingowych.
W końcowym etapie uczniowie połączyli zbudowane części smoka i ułożyli na środku korytarza. Ta część zajęć odbywała się pod opieką: dra hab. prof. UR Janusza Miąso, dr Beaty Romanek, dr Aleksandry Mach, mgr Małgorzaty Kiełb, mgr Marii Cesarz, mgra Krystiana Tuczyńskiego.

Ostatni element sobotniego spotkania odbył się, jako część wspólna, gdzie uczniowie razem odtworzyli słowa piosenki i choreografię nauczoną podczas zajęć, które stanowiły specjalny prezent dla stworzonego smoka. ­

W organizacji zajęć MUR pomagali studenci i studentki z Wydziału Muzyki:
Solecka Anna
Gierula Justyna
Stokłosa Joanna

Zabezpieczenie zajęć na MUR w postaci pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili studenci kierunków:
Ratownictwo Medyczne: Anna Kilar
kierunek lekarski: Paulina Pisaniak
Położnictwo:  Durbajło Paulina

Nad przebiegiem całości czuwał:
mgr Tomasz Warchoł – koordynator MUR z Wydziału Pedagogicznego