MUR na WYDZIALE MUZYKI – 9 LUTEGO 2019

22 lutego 2019

W dniu 9 lutego 2019 roku zajęcia Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego dla średnich grup MUR-owiczów odbyły się na Wydziale Muzyki.

W tym dniu na Wydziale Muzyki zostały przeprowadzone zajęcia z emisji głosu zatytułowane: „Śpiewać każdy powinien”. Odbyły się one w trzech grupach. Prowadzącym zajęcia był dr hab. prof. UR Jacek Ścibor przy udziale pana Tomasza Jachyma (fortepian) i pani Ewy Siembidy.

Zaplanowany zestaw ćwiczeń przeprowadzonych podczas zajęć z uczestnikami stał się drogowskazem dla tych, którzy chcą dbać o swój głos. Najważniejszą rolą w powyższych działaniach były odczucia praktyczne oraz zdobycie poprawnych nawyków fonacyjnych, oddechowych czy artykulacyjnych. Zwieńczeniem zajęć była praca z piosenką „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu” przy akompaniamencie fortepianu studenta kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa Tomasza Jachyma.

Wszyscy uczestnicy wykazali się duża aktywnością, zainteresowaniem oraz swobodą wykonywanych ćwiczeń co pozwoliło w końcowym etapie przynieść pożądane efekty.

W organizacji zajęć MUR pomagali studenci i studentki z Wydziału Muzyki:
Chmielowska Anna
Ćwikła Damian
Hendzel Kajetan
Kotula Edyta
Marut Natalia
Pisiak Gabriela
Świetlicka Małgorzata

Zabezpieczenie zajęć na MUR w postaci pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili studenci kierunku ratownictwo medyczne i kierunku lekarskiego:
Karolina Cebulak
Kasper Rolek

Nad przebiegiem całości czuwał: