INAUGURACJA MUR – ROK AKADEMICKI 2022/2023

9 listopada 2022

5.11.2022 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim miała miejsce uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim.

Było na poważnie i na wesoło.

Uroczystość poprowadziła pełnomocnik rektora ds. MUR – dr Anna Steliga, która przedstawiła zarówno założenia MUR-u, jak i zakres działań, a także koordynatorów MUR na kadencję 2020-2024 i harmonogram zajęć w obecnym roku akademickim. Pani prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – dr hab. Elżbietą Rokosz, port. UR, po krótkim przemówieniu, zaprosiła studentów MUR do złożenia Ślubowania. Na uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnej pieśni akademickiej „Gaudeamus igitur”.

Studenci z kół naukowych przygotowali przedstawienie teatralne, do którego sami napisali teksty bajek i stworzyli muzykę i tak powstał projekt BAJKI OD DUŻYCH DLA MAŁYCH. Wydali też płytę (podarunek dla najmłodszych studentów MUR) i książkę, którą zilustrowali, a ilustracje można było podziwiać na wystawie przygotowanej w holu budynku Instytutu Muzyki.

Podczas pierwszych zajęć prowadzonych przez dr hab. Małgorzatę Zarębińską, prof. UR mali studenci przekonali się, że wszystko może być muzyką (nawet owoce) i m.in. stworzyli nowy „hymn” MUR-u (200 osób zaśpiewało, wyklaskało i wystukało „My jesteśmy z MUR-u” do melodii pieśni zespołu Queen „We will, we will rock you”).

Każdy student MUR otrzymał także indeks, identyfikator (Uwaga: nadane numery rejestracyjne należy zapamiętać, gdyż ze względów RODO, to nimi będą identyfikowani studenci na listach zamieszczanych na stronie MUR przy podziałach na mniejsze grupy ćwiczeniowe), a także pakiety startowe z gadżetami przydatnymi do zajęć.

PROGRAM ARTYSTYCZNY INAUGURACJI MUR przygotowali:

Koło Naukowe Instrumentalistów UR – MUZYKA

Koło Naukowe STOS – Studio Teatralnej Ofensywy Studenckiej – PRZEDSTAWIENIE

Pragmatyczne Koło Naukowe UR Language Copy Tour – TEKST BAJEK

Koło Artystyczno-Naukowe GRAFO – WYSTAWA PRAC

W programie wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy następujące bajki:

Pani Wiosna,  tekst: Diana Majerska, opr. muz: Liliana Natońska

Poszukiwania Węża Marka, tekst: Wiktoria Jackowska, opr. muz: Martyna Rodzeń, Angelika Pacuta

Drzemka jakiej jeszcze nie było, tekst: Dominika Góra, opr. muz. Martyna Rodzeń, Angelika Pacuta

Wystąpili:

Studenci z Koła STOS: SZYMON DORAK, PRZEMYSŁAW MARKOWICZ, PIOTR MAZUR, MARCIN MATLEGA, ROBERTO AGAZZI, WIKTORIA BATÓG, ALEKSANDRA LAMPART, IGA SZARY, ROBERT LESICZKA, DOMINIKA GÓRA

Studenci z Pragmatycznego Koła Naukowego Language Copy Tour: KINGA SKOWRON, EWELINA CZAJA, DOMINIKA GÓRA, ZUZANNA HAJDUK, KLAUDIA MLECZEK, WOJCIECH ŚMIERTKA, KRZYSZTOF MIKOŁAJCZYK

Wystawę przygotowali studenci z Kół Artystyczno-Naukowych RAZEM i GRAFO: GABRIELA RACHWALSKA , JULIA MIĄSIK, KLAUDIA SIERANT, ANNA MARIA SZKULSKA. KAROLINA CIELEŃ, JULIA LIS, KAMILA BYCZEK, JULIA SIŁKA, ALEKSANDRA KOTLARSKA, JOANNA BURLIKOWSKA, JUSTYNA TROPIŁO

Serdecznie podziękowania składam Koordynatorom MUR i studentce Filologii Angielskiej – Zuzannie Stelidze – za pomoc w Punkcie Organizacyjnym MUR.

Uroczystość fotografowali: Kamil Skrzypiec i członkowie Koła Artystyczno-Naukowego LENS.